O firmie

Szanowni Państwo,

W 1996 roku na olimpiadzie w Atlancie polscy sportowcy zdobyli 7 złotych medali, świat usłyszał o Polsce. W tym samym czasie postanowiłem zainwestować w produkcję branży owocowo-warzywnej. Dokładnie pamiętam dzień, kiedy pierwsze produkty opuściły linie produkcyjną. Moim wielkim marzeniem w tym momencie było aby produkty pod marką Orzech były tak znane w Polsce i na świecie jak nasi złoci medaliści. Po kilkunastu latach mam ogromna satysfakcję, że przy tylu zmianach w branży przetwórczej, przy ogromnej konkurencji zdobyliśmy zaufanie wielu milionów ludzi na całym świecie. Moim mottem zawsze było, jest i będzie, że firmę i sukces tworzą ludzie. Mam na myśli oddanych i lojalnych pracowników, uczciwych i rzetelnych kontrahentów. Miarą sukcesu firmy są zadowoleni konsumenci. To im chciałem szczególnie podziękować za ostatnie lata, za to, że dziś mogę powiedzieć:

"Dziękuję za zaufanie od 1996 roku"

Szanowni Państwo, podziękowanie jest również oczekiwaniem, że nadal będziecie Państwo sięgać po wyroby marki Orzech i wspierać moją firmę w kolejnych latach działalności.

Z wyrazami szacunku i uznania dla Konsumentów, Kontrahentów, Przyjaciół i wszystkich osób, które w jakikolwiek sposób byli związani z moja firmą przez te wszystkie lata.

Wacław Orzech
Prezes Zarządu
orzechcompl-2
orzechcompl-6
orzechcompl-4
orzechcompl-1

Historia

1996 r.

1996 r.

Zakupiona została firma, przez Pana Wacława oraz Artura Orzecha i rozpoczęto remont, który dostosował zakład do nowoczesnego profilu produkcji.

Uroczyste rozpoczęcie produkcji zgodnie z rygorystycznymi wymogami.

Otwarto profesionalne laboratorium.

1997 r.

1997 r.

Próby laboratoryjne nad unikalną recepturą ogórka marynowanego zaowocowały uruchomieniem pierwszej linii produkcyjnej oraz corocznym wzrostem sprzedaży, do dnia dzisiejszego. Podstawowa receptrua nie uległa zmianie.

1998 r.

1998 r.

Od początku właściciele firmy stawiali na bezpośredni kontakt z klientem. Pierwsze targi wystawiennicze, zaowocowały współpracą z sieciami handlowymi.

1999 r.

1999 r.

Ogólnopolskie Targi "POLAGRA", gdzie udało się podpisać pierwsze kontrakty z zagranicznymi firmami. Firma "Orzech" otrzymała pierwszą nagrodę "Mistrz Regionalnej Edycji Konkursu Agro-Liga 99' woj. podkarpackiego.

2000 r.

2000 r.

Produkty firmy "Orzech" są coraz bardziej rozpoznawalne i poszukiwane przez konsumentów dzięki czemu otrzymaliśmy w Warszawie "Konsumencki znak jakości na "Sałatkę królewską"

2001 r.

2001 r.

Firma rozwija dział handlu i marketingu zatrudniając profesjonalną kadrę kierowniczą. Otwieramy kolejny firmowy sklep w Sokołowie Małopolskim. 

2002 r.

2002 r.

Kolejne duże Targi w Warszawie, pierwszy kontakt z mediami ogólnopolskimi. Rozpoczynamy modernizację zakładu przed wejściem Polski do Unii Europejskiej. Zatrudniliśmy specjalistów do wdrożenia systemu HACCP oraz zrealizowaliśmy cykl szkoleń kadry pracowniczej.  Uruchomiliśmy odrębną komórkę działu handlu i marketingu, obecny dział eksportu. Otwieramy sklep firmowy w Ropczycach

2003 r.

2003 r.

Przełomowe lata dla naszej firmy, w pełni wdrożyliśmy system HACCP, otworzyliśmy nową halę produkcyjną dostosowaną do wymogów Unii Europejskiej. Kolejny market firmowy, tym razem w Leżajsku

2004 r.

2004 r.

Pierwsze międzynarodowe Targii w Kolonii "ANUGA", które zaowocowały podpisaniem kontraktów na Mongolię oraz Australię. Firma ponownie została doceniona przez konsumentów wyrazem czego było otrzymanie konsumenckiego znaku jakości za "Pieczarkę marynowaną". W Mielcu otworzyliśmy kolejny sklep firmowy

2005 r.

2005 r.

Targi w Budapeszcie miały na celu poszerzenie sprzedaży na kraje Europy południowej. Wdrożenie ISO 9001. Firma przeprowadziła cykl szkoleń. Oddanie magazynu wysokiego składowania.

2006 r.

2006 r.

Firma obchodzi jubileusz 10-lecia działaności. Z tejokazji zorganizowano uroczyste spotkanie z wieloletnimi partnerami biznesowymi i przyjaciółmi firmy.

2007 r.

2007 r.

Ukoronowaniem pracy działu eksportu, jest zdobycie nagrody "Lider Eksportu woj.podkarpackiego". Modernizacja linii produkcyjnych, pozwoliła zwiększyć wydajność do 200 ton na dobę.

2008 r.

2008 r.

Firma "Orzech otrzymała wyróżnienie "PRACODAWCA RÓWNYCH SZANS". Zakupiono nowoczesny, zautomatyzowany sprzęt laboratoryjny, wdrożono ISO 2200, zintegrowano system kontroli jakości.

2009 r.

2009 r.

Firma otrzymuje znak "POZNAJ DOBRĄ ŻYWNOŚĆ", projekt Ministerstwa Rolnictwa i rozwoju Wsi. Targi ANUGA w Koloni. Mimo kryzysu gospodarczego w Europie jak i równierz na świecie firma "Orzech" zanotowała rekordowy obrót w historii firmy.

2010 r.

2010 r.

Firma otrzymała godło promocyjne AGRO POLSKA. Dbając o dobre stosunki z klientami, firma "Orzech", zorganizowała spotkanie integracyjne w Krynicy Górskiej, pod hasłem "Biesiada z Orzechem śladami Nikifora". W celu zwiększenia rozpoznawalności marki "Orzech" w USA, firma zainwestowała w telewizyjną kampanię reklamową. Spoty reklamowe firmy "Orzech" były emitowan w telewizji iTVN w USA.

2011 r.

2011 r.

Firma obchodzi jubileusz 15-sto lecia działaności. Z tej okazji przygotowaliśmy dla wszystkich Państwa szereg konkursów i niespodzianek.Szczegółowe informacje na ten temat będą sukcesywnie ukazywać sie na naszej stronie internetowej w dziale "AKTUALNOŚCI".

2012 r.

2012 r.

Certyfikat PLMA. Miło nam poinformować, że firma ZPOW ORZECH Sp. z o.o. została członkiem Międzynarodowej Rady Producentów Marki Prywatnej, które to członkostwo zostało nam przyznane po uczestnictwie w Targach Marki Własnej w Amsterdamie w maju 2012 r.

2013 r.

2013 r.

Miło nam poinformować, że firma Orzech otrzymała wyróżnienie w konkursie Złoty Pragon 2013 Nagroda kupców Polskich za Powidła śliwkowe 330 g. Czytelnicy miesięcznika HURT & DETAL – jednego z najbardziej znaczących na rynku prasy handlowej ogólnopolskiego pisma FMCG – przyznali nagrody „Złoty Paragon – Nagroda Kupców Polskich”, wyróżniając tym samym najlepsze produkty rynku FMCG

2014 r.

2014 r.

W dniu 29.09.2014 fima "Orzech" podczas Międzynarodowych Targów Polagra w Poznaniu, otrzymała kolejne certyfikaty za najwyższą jakość produktów. Tym razem Laur Zwycięzcy otrzymały nasze cztery Warzywa zasmażane. Nagrody wraz z gratulacjami i życzeniami dalszych sukcesów wręczył osobiście Minister Marek Sawicki.

2015 r.

2015 r.

ZPOW ORZECH Sp. z o.o. otrzymała trzy prestiżowe nagrody marki "Orzeł Eksportu" Pierwszą jako firma "Najdynamiczniejszy Eksporter", drugą Prezes Zarządu Wacław Orzech jako"Osobowość Eksportu" i trzecią jako" Najlepszy Eksportowy Produkt".

Przewiń do góry